NFT danışmanlığı

Metaverse Danışmanlığı
NFT Danışmanlığı

NFT Danışmanlığı

NFT'ler şirketler için son yılların dijitalleşme ve müşteri sadakati oluşturma anlamında en önemli bileşenlerinden biri haline geldi. Markalar, yayınlandıkları NFT'ler ile müşterilerle dijital dünyada da etkileşim kurmaya devam ediyor. METAVERSA olarak biz de NFT danışmanlık hizmetimizle fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmede size yardımcı oluyoruz.

yapı kredi nft koleksiyonu

NFT Danışmanlığı Hizmeti Nedir?

METAVERSA, işletmelerin NFT'ler ve metaverse dünyasında gezinmelerine yardımcı olan NFT danışmanlık hizmeti sunar. NFT'ler bir sanat eserini, bir şarkıyı veya dijital gayrimenkulü temsil edebilen bir dijital varlık türüdür. Sahibine, metaverse'de alınıp satılabilen bir tür dijital tapu veya sahiplik kanıtı verirler. METAVERSA, işletmelerin NFT'lerin ve metaverse'in potansiyelini anlamalarına, regülasyon ve düzenlemelerle başa çıkmalarına; bununla birlikte NFT oluşturma, satın alma ve satma konusunda bilinçli kararlar almalarına yardımcı olur.

Dünyaca ünlü araştırma şirketi IPSOS tarafından yapılan bir araştırmaya göre; şirket NFT bilinirliğini şu şekilde açıklıyor: "NFT kavramı da artık bireylerin %63’ü tarafından bilinen bir kavram. Ancak kavram olarak bildiğini ama çok fikri olmadığını söyleyenlerin oranı %44. NFT konusunda bilgili olanların oranı ise %19. NFT’den satın alım yapan %2’lik bir kitle de var."


Günümüzdeki markalar müşterileri ve potansiyel müşterileriyle etkileşim kurmak için her yolu deniyor. Hem yeni geleneksel pazarlama kanalları bulma hem de dijital mecralardaki etkileşimi genişletme noktasında farklı girişim noktaları oluşturulmaya çalışılıyor. Metaverse, NFT ve Web3 ise bu anlamda markalara çok geniş bir yelpaze sunuyor. NFT'ye adım atmış ve bu alanda proje oluşturmuş birçok yerli ve yabancı marka bulunuyor.

ÖRNEK NFT PROJERİ


Yapı Kredi’den Vadaa NFT Koleksiyonu

NFT 10 milyar dolarlık bir pazar haline gelip dünya çapında birçok değerli eserin sanal dünyaya taşınmasına olanak sağlamışken Yapı Kredi de bir ilki gerçekleştirerek NFT dünyasına giriş yaptı. İlk defa bir marka karakteriyle NFT üreten ve hediye eden Yapı Kredi, 19 adet farklı Vadaa karakteri ve 1 adet eskiz Vadaa’nın 20 yıl önceki çizim aşamasındaki halini koleksiyona ekledi. 2003 yılında kampanyalarımızın habercisi olarak hayatımıza giren Vadaa, bugün yapılan pek çok araştırmaya göre Türkiye’nin en tanınan, en sevilen ve en popüler maskotlarından biri olarak dikkat çekiyor. Dolayısıyla NFT olarak da son derece ilgi görüyor. World30Yil koleksiyonuna buradan göz atabilirsiniz.


Garanti'den Caz Dolu 25 Yıl NFT Koleksiyonu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden İstanbul Caz Festivali’ne 25 yıldır kesintisiz destek veren Garanti BBVA, bu desteği NFT dünyasına da taşıyor. Banka bu yıl 25 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında caz müzik tutkunlarını bir araya getirecek İstanbul Caz Festivali kapsamında müşterilerine NFT (Non-Fungible Token) kazanma imkânı sunuyor. Festivale verdiği desteğin 25. yılını kutlayan Garanti BBVA, önceki yılların ikonik festival afişlerinden oluşan 25 parçalık NFT Koleksiyonu’nu müşterilerine hediye edecek. Caz Dolu 25 Yıl koleksiyonuna buradan göz atabilirsiniz.


Abdi İbrahim'den NFT Koleksiyonu

Türk ilaç sanayisinin 21 yıldır kesintisiz lideri olan Abdi İbrahim İlaç, dünyada hızla yükselen NFT dünyasına anlamlı bir amaç için adım attı. Dünyada 2015 yılında kullanılmaya başlanan, yaşanan hızlı dijital dönüşümle birlikte markaların da odağına giren NFT dünyasına katılarak Türk ilaç şirketleri arasında bir ilki gerçekleştirerek, metaverse ile yakından ilişkili olan NFT’leri kullanarak yeni projelere imza atıyor. Benzersiz dijital varlıklar olarak tanımlanan NFT’leri, “HEAL2030” adını verdikleri sürdürülebilirlik stratejisi çatısı altında hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projelerinin toplumsal farkındalığını artırmak ve bahse konu projelere ilave kaynak sağlamak için kullanacaklar. Abdi İbrahim NFT koleksiyonuna buradan göz atabilirsiniz.

Youtube'da Barış Özcan kanalında "Bu JPEG Resim $69.300.000'a Satıldı! NFT Kripto Sanat Çağı Başladı" videosunda NFT'lerle ilgili detaylı bilgi veriliyor

Metaversa'dan NFT Danışmanlığı Hizmeti

Yukarı örneklerini paylaştığımız NFT koleksiyonlarına baktığımızda birçok yerli ve yabancı markanın NFT'ler ile yeni müşteri kanalları oluşturduğunu ve geleceğe yatırım yaptığını görebiliriz. Daha yüzlerce farklı NFT projesinin gerçekleştirildiğini ve şuan bile yeni NFT projelerinin geliştiği zamanda siz de markanızın geleceğe hazırlamak isteyebilirsiniz. NFT projeleri için danışmanlık almak ise, markaların bu koleksiyonları geliştirme sürecinde profesyollerden destek alma ihtiyacı ile ortaya çıkmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinin başında ise blok zincir yapısının karmaşık ve riskler içermesidir. METAVERSA olarak Metaverse danışmanlığı ve NFT danışmanlığı alanından tecrübe ve bilgiye sahip profesyoneller oluşan ekibimiz ile sizlere ve projenize en uygun alt yapı, sistem ve platform seçimi noktasında sizlere ışık tutuyoruz.


METAVERSA'nın işletmelere yardımcı olabileceği yollardan bazıları:

1. NFT stratejisi: METAVERSA, işletmelerin NFT ürün fikirlerinin uygulanabilirliğini belirlemelerine ve NFT'leri oluşturmak, satın almak veya satmak için bir strateji geliştirmelerine kilit rol oynar.
2. Geliştirme: METAVERSA, işletmelerin NFT'lerin ve metaverse'in arkasındaki teknolojiyi anlamalarına ve ihtiyaçlarını karşılayan NFT ürünleri geliştirmelerine aktif rol alır.
3. Pazarlama: METAVERSA, işletmelerin NFT ürünlerini pazarlamalarına ve hedef kitlelerine ulaşmalarına yardımcı olur.
4. Yasal ve düzenleyici: Metaversa, işletmelerin NFT'leri için gerekli yasal düzenlemeler ve regülasyonlar konusunda yol gösterir.
5. Ekosistem oluşturma: Metaversa, işletmelerin NFT ürünleri etrafında bir ekosistem ve bir kullanıcı topluluğu oluşturmalarına danışmanlık yapar.

METAVERSA, NFT'lerin ve metaverse'in iş yapma, markalarla ve diğerleriyle etkileşim kurma ve ortak deneyimler geliştirme şeklimiz üzerindeki potansiyel etkisinin farkındadır. METAVERSA'nın yardımıyla, işletmeler bu gelişmekte olan teknolojiden yararlanabilir ve eğrinin önünde kalabilirler.

NFT PROJELERİNİZİ BAŞLATIN

Bazı uzmanlar, 2030'a kadar “insanların büyük bir bölümünün bir şekilde metaverse'de olacağına” inanıyor. Siz de markanızın Metaverse, NFT ve Web3 projeleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve detayları öğrenmek için bizimle iletişime geçin.